Rozdelená
expedícia

NOVÁ FUNKCIA E-SHOPU

Chcem nakúpiť
 

Nová funkcia v e-shope – rozdelená expedícia – vám prináša nové možnosti rozosielania napr. letákov a brožúr na rôzne adresy po celej ČR, a to všetko v rámci jednej objednávky. Predtým ste museli objednávať rovnaké produkty na každú adresu zvlášť. V dôsledku toho bola cena za tieto tlačoviny vyššia a kvalita tlače a spracovania sa mohla líšiť. Teraz tlač produktu prebehne naraz v rovnakej kvalite a vy môžete časť nákladu poslať priamo vášmu zákazníkovi a časť do vašej centrály ako vzorky. S našou rozdelenou expedíciou je to úplne jednoduché. Objednáte si tlač produktov v celom náklade, pri výbere dopravy a platby rozdelíte objednávku na X zásielok a ku každej pridáte požadovaný náklad. Pre lepší prehľad môžete zásielky a produkty pomenovať. A to je všetko. Teraz už stačí vybrať spôsob dopravy pre každú zásielku a vyplniť adresu doručenia, vybrať spôsob platby a potvrdiť objednávku. Podrobný návod nájdete nižšie.

PREMENOVANIE PRODUKTOV V KOŠÍKU

Kliknutím na ikonu ceruzky môžete objednané položky pomenovať. Získate tak prehľad o obsahu zásielky, ktorý využijete nielen pri rozdelení dopravy, ale takisto pri neskoršej dotlači objednávky.

Vytvorenie a pomenovanie zásielok

Objednané tlačoviny môžete jednoducho odoslať na viacero adries – stačí kliknúť na tlačidlo „ROZDELIŤ“. Zadáte počet kusov pre danú zásielku a kliknete na „ROZDELIŤ“. Pomocou odkazu „Pridať ďalší riadok delenia“ môžete tlačovinu rozdeliť na ďalšie zásielky. V prehľade dopravy uvidíte jednotlivé zásielky, ktoré môžete pomenovať kliknutím na ikonu ceruzky.

PRIDANIE TLAČOVINY DO ZÁSIELKY

Máte už rozdelenú dopravu, ale potrebujete ešte do zásielky pridať ďalšiu tlačovinu? Stačí, keď pri danej tlačovine kliknete na tlačidlo „ROZDELIŤ“. Napíšete počet kusov, priraďte ho k existujúcej zásielke a potvrdíte tlačidlom „ROZDELIŤ“.

ZMENA MNOŽSTVA V ZÁSIELKE

Máte už nachystanú rozdelenú zásielku, ale potrebujete zmeniť množstvo v jednotlivých zásielkach? Vyberiete zásielku a tlačovinu, ktorého množstvo chcete znížiť, a kliknete na tlačidlo „ROZDELIŤ“. Napíšete počet kusov, ktoré chcete pridať do zásielky, vyberiete existujúcu zásielku alebo vytvoríte novú zásielku prostredníctvom odkazu „Pridať ďalší riadok delenia“ a potvrdíte tlačidlom „ROZDELIŤ“.

NOVÚ ZÁSIELKU MÔŽETE VYTVORIŤ AJ PRETIAHNUTÍM

Kliknite na pole s tlačovinou, ktorú chcete odoslať na inú adresu, a pretiahnite ju do sivého poľa s textom „Pretiahnite položku na pridanie ďalšej zásielky“. Tým sa vytvorí ďalšia zásielka, ktorú môžete premenovať a upravovať rovnako ako pri vytvorení zásielky pomocou tlačidla „ROZDELIŤ“.

ODSTRÁNENIE TLAČOVINY ZO ZÁSIELKY ALEBO SPOJENIE (KONSOLIDÁCIA) ZÁSIELOK

Potrebujete odstrániť tlačovinu zo zásielky alebo spojiť rozdelenú dopravu do jednej? Stačí kliknúť na pole s tlačovinou, ktorú chcete odstrániť zo zásielky, a pretiahnuť ju do zvýrazneného poľa s textom „Pretiahnite položku na pridanie ďalšej zásielky“ pri zásielke, ktorú chcete zachovať. Množstvo sa vám automaticky upraví tak, aby v súčte súhlasilo s objednaným nákladom.

Výber dopravy

Pri každej zásielke kliknite na tlačidlo „ZVOLIT METODU DOPRAVY“ a vyberte typ dopravy, ktorý vám systém ponúkne podľa hmotnosti zásielky.

VÝBER TERMÍNU EXPEDÍCIE

Pre každú zásielku si môžete vybrať termín expedície. Kliknutím na ikonu ceruzky vedľa dátumu expedície vyberte termín odovzdania zásielky dopravcovi alebo osobného odberu. Malé zásielky sa zvyčajne doručujú nasledujúci pracovný deň, paletové zásielky do 2 pracovných dní. Najskorší dátum odoslania bude vždy vychádzať z najdlhšieho vyrábanej tlačoviny zo zásielky. (Príklad: v zásielke sú vizitky s možným termínom expedície 3. 9. 2020 a katalóg s termínom expedície 10. 9. 2020. Zásielka bude preto odoslaná najskôr 10. 9. 2020).