Slovník pojmov

Tento slovník pojmov vám pomôže zorientovať sa v našej ponuke a objednať si vybraný produkt. Ak tu nenájdete to, čo hľadáte, obráťte sa na našu zákaznícku podporu na adrese support@point4me.com alebo 537 001 537.

CMYK

Štyri základné farby, ktoré sa používajú na farebnú tlač, sú – C = azúrová (cyan), M = purpurová (magenta), Y = žltá (yellow), K = čierna („key“). V rámci našich služieb ponúkame kombinácie farebnej a čiernobielej tlače a to v týchto možnostiach: CMYK 4/0 – jednostranná farebná tlač, CMYK 4/4 – obojstranná farebná tlač, CMYK/K čierna 4/1 – jedna strana farebná, druhá čiernobiela, Čierna 1/0 – jednostranná čiernobiela tlač, Čierna 1/1 – obojstranná čiernobiela tlač.

Digitálna tlač

Rýchly a finančne nenáročný druh tlače. Výhodou je jednoduchá príprava tlačových materiálov, pri ktorej stačí poslať dáta z počítača do tlačiarne. Vhodné na tlač menších množstiev tlačovín. Firma point4me tlačí technológiou HP Indigo.

DropShipping

Služba, pri ktorej naša firma posiela vytlačené materiály priamo klientovi vo vašom mene. Z našej tlačiarne teda vďaka dropshippingu doručujeme priamo na vami zadanú adresu. Tlačoviny preto nemusíte vyzdvihovať a preposielať ich na inú adresu. Obal je neutrálny a nie je na ňom logo našej spoločnosti. Pri dropshippingu je veľmi dôležité zadať správnu dodaciu adresu.

Easy point4me

Špeciálny e-shop, v ktorom môžete pomocou nášho LiveDesignera upravovať svoje fotografie do koláží, dávať im pozadie alebo k nim pridávať vlastný text a vytvoriť z nich stolové a nástenné kalendáre alebo fotorámček. Je vhodný aj pre neprofesionálov, ktorí nemajú s grafikou a tlačou skúsenosti.

Kníhviazačstvo

V rámci spracovania letákov si môžete vybrať z paralelného skladu, harmoniky alebo zavinovacieho skladu (falcu) – pre lepšiu predstavu a porovnanie možností sa môžete pozrieť na jednotlivé znázornenia. 

Krieda

Kriedový papier patrí medzi hladké bezdrevné papiere, ktoré sú obojstranne (matne alebo lesklo) natierané. Na lesklom povrchu vynikne jasnosť, farebnosť a kontrast, vďaka čomu je táto povrchová úprava vhodná na tlač časopisov, katalógov, plagátov. Kriedové papiere môžu mať gramáž od 90 do 350 g/m2. Tlačovina v úprave lesklej kriedy však nie je vhodná na vpisovanie textu alebo na pečiatkovanie.

Laminovanie

Jednostranné alebo obojstranné pokrytie papiera laminovacou fóliou. Materiál s lamináciou je odolnejší voči vlhkosti a mechanickému poškodeniu. Povrch je možné podľa želania laminovať na lesklý alebo matný efekt.

Lepenka

Viacvrstvový plošný materiál. Ide o hrubší lisovaný papier s gramážou viac ako 250 g/m2 a hrúbkou viac ako 1,5 mm.

Ofsetová tlač/Ofset

Typ tlače, pri ktorom sa farba najprv nanesie na valec, z ktorého sa potom prenesie na papier. Tento typ tlače je vo vyšších nákladoch cenovo výhodnejší ako digitálna tlač a je vhodný najmä na tlač na hrubšie materiály.

Parciálny UV lak

Úprava povrchu tlačoviny vytvrdzovaním pôsobením ultrafialového žiarenia. Tento lak sa vyznačuje vysokým leskom a silnou vrstvou.

Profi point4me

E-shop, ktorý ponúka široký sortiment tlačovín od letákov a vizitiek až po kalendáre a brožúry. Webová stránka je vhodná pre profesionálov, dizajnérov, podnikateľov. Nahrajte pripravené tlačové dáta do nášho objednávkového formulára, vyplňte potrebné údaje a ostatné nechajte na nás.

Reflexný papier

Špeciálna a účinná úprava papiera, ktorú používame pri tlači plagátov NEON.

Rub a líce

Pre tých, ktorí si to stále mýlia (a nebojte, nie ste v tom sami :-)) je líce predná strana a rub je zadná strana listu.

Väzba V1 (šitá)

Väzba je šitá drôtom na chrbte brožúry.

Väzba V2 (lepená)

Používa sa na viacstránkové brožúry knižného typu – vnútorné listy sú vlepené do obálky.