Plagáty najvyššej kvality – bezkonkurenčná cena a kvalita

V dobe online reklamy a propagácie podujatí majú plagáty stále svoje miesto v marketingu a patria medzi najbežnejšiu formu, ktorou môžete informovať o konaní festivalov, trhov, koncertov alebo večierkov. To, ako kvalitne bude plagát spracovaný, záleží od tlačiarne, ale takisto od podkladov, ktoré sú dodané na vytlačenie. Ako sa teda vyhnúť chybám a materiály pripraviť tak, aby výsledný vzhľad plagátov bol profesionálny? 

Grafik 

Aj keď si množstvo organizátorov podujatí myslí, že môže ušetriť a grafiku plagátov si vytvoria sami, často je na výsledku vidieť, že plagát nebol spracovaný odborníkom. Nejde len o vizuálnu stránku, kvalitu obrázkov a zvolený font, ale aj o prípravu grafiky tak, aby bola v čo najlepšej kvalite pre tlač. Preto odporúčame spolupracovať so skúseným a osvedčeným grafikom, ktorý vám ušetrí veľa času a nervov. 

Fotografie a autorské práva

Prvý bod súvisí s vyhotovovaním fotografií v rámci platných zákonov. Mnohí ľudia voľne sťahujú obrázky z internetu a ani nevedia, že porušujú autorské práva. Napriek tomu fotobanky ponúkajú skvelé fotografie vo výbornej kvalite za nízku cenu. Na veľké plagáty neodporúčame fotografie zhotovené vlastným fotoaparátom – ich rozlíšenie zvyčajne nie je dostatočné na veľkoformátovú tlač a výsledok nevyzerá dobre. V prípade spolupráce s grafickým dizajnérom odpadá aj táto starosť.

Online tlačiareň, ktorá tlačí lacno

Posledným krokom ku kvalitnému plagátu je samozrejme samotná tlač. V Point4me tlačíme plagáty Economy, Premium a Neon, a to v rôznych formátoch. Nemáme však problém s akoukoľvek individuálnou požiadavkou, ktorú môžete zadať do nášho formulára

Okrem toho môžete v júli využiť špeciálnu zľavu 10 % na tlač plagátov. Viac informácií sa o nej dočítate v našom ďalšom blogovom príspevku