Parciálny lak: Dokonalosť v detaile

Viete, ako vyzerá parciálny lak? Možno sa vám už dostal do ruky nejaký reklamný materiál, ktorý vás oslnil tým, že niektoré prvky grafiky boli výrazne lesklejšie a na dotyk iné než ostatné. To ste sa pravdepodobne stretli s parciálnym UV lakom.

ČO JE TO PARCIÁLNY LAK?

Tento výraz pochádza z oblasti tlačových technológií. Parciálny UV lak patrí medzi zušľachťovacie techniky a v tomto prípade je nanášaný pri finálnej úprave tlačoviny len na niektorú jej časť. Lakovaná plocha vytvára lesklý povrch, ktorý zvýrazní určitú časť grafiky, napr. logo alebo časť obrázku či titulku. Najčastejšie sa používa na obálkach brožúr alebo na vizitkách. Parciálny UV lak sa používa pre získanie vyššej estetickej podoby a prestíže materiálu. Na lakovanie sa hodia len natierané kriedové papiere. 

Na príliš savých materiáloch sa nedá dosiahnuť taký vysoký lesk, pretože sa lak vsiakne do papiera. Lakované miesta sa majú oproti zvyšku výrazne lesknúť a efektívne zvýšiť atraktívnosť výslednej tlačoviny. Lak je možné aplikovať aj na lamináciu. Vždy však treba využiť kvalitný papier a kvalitnú tlačovú technológiu.

VIZITKY S PARCIÁLNYM LAKOM

Zvýraznite grafické detaily na svojich vizitkách unikátnou injekčnou technológiou. Vyhrajte sa s grafickým návrhom a dajte voľnosť kreativite. Uvidíte, že výsledok bude stáť za to. Priehľadný parciálny UV lak zvýrazní na ploche vizitky nenápadné maličkosti, ktoré vystúpia z matného povrchu, a obyčajnej vizitke dodajú punc luxusu. 

V e-shope Point4me Profi ponúkame výrobu vizitiek s parciálnym 2D lakom na 350 g/m2 matnej kriede. Vizitky s parciálnym lakom môžete tlačiť už od päťdesiatich kusov.

PARCIÁLNY LAK NA FIREMNÝCH MATERIÁLOCH? SKÚSTE TLAČ NA MIERU

Ak by ste radi ozvláštnili parciálnym lakom aj ďalšie firemné materiály, ako sú letáky, brožúry, výročné správy, produktové prezentácie atď., nie je to problém. Využite naše služby tlače na mieru. Tím zákazníckej podpory vám pripraví individuálnu ponuku.

NEVIETE SI RADY? OBRÁŤTE SA NA ODBORNÍKOV

Možno sú pre vás všetky tieto informácie komplikované a radi by ste ich najskôr s niekým prebrali. V tom prípade sme vám k dispozícii. Stačí len osloviť náš tím tlačiarenských špecialistov. Sme tu pre vás na chate, e-maili aj telefóne každý všedný deň od 8.00 do 16.30 hod. Veľa informácií a najčastejšie otázky sme pre vás pripravili aj v tlačovej poradni.

 

Sdílejte článek dál

Další články