Tlač katalógov: Exkluzívna vizitka vašej firmy

Produktové katalógy sú aj v dnešnej on-line dobe stále in. Ponúknite svojim zákazníkom niečo viac. Správne pripravený a vyrobený katalóg ich dokáže ohromiť. Exkluzívne spracovanie, veľké fotografie, netradičný formát alebo luxusný papier v kombinácii s unikátnym grafickým dizajnom spôsobia, že ho vaši zákazníci nedajú z ruky.

Výroba katalógov sa riadi jednoduchými pravidlami. Na začiatku je dôležité si ujasniť, s akým zámerom a pre koho katalóg vzniká. Potom vás čaká zbieranie podkladov a rešerš. V druhej fáze treba pripraviť obsah katalógu a návrh vizuálnej podoby katalógu. Tiež sa musíte rozhodnúť pre správny typ väzby.

Ak ide o produktový katalóg do 100 strán, bude vám stačiť šitá väzba V1. V prípade, že by ste potrebovali katalóg väčšieho rozsahu, bude pre vás vhodnejšia lepená väzba typu V2. Medzi najčastejšie formáty patria A4, A5 a A6, môžete se však rozhodnúť aj pre iný netradičný rozmer.

Pokiaľ vás zaujíma, aká je pri tlači katalógov cena, nakonfigurujte si tlač vlastného katalógu a náš kalkulátor vám ju rovno vypočíta.

TLAČENÝ KATALÓG DOKÁŽE ZAUJAŤ.

Katalóg je síce komplexný materiál, aj tu však platí, že menej textu je viac. Lepšie je pracovať s grafikou, fotografiami, výraznými nadpismi a podnadpismi, prípadne zoznamami. Väčšina ľudí si vytlačený katalóg najskôr prelistuje a až keď ich niečo zaujme, budú čítať texty. Preto si treba dať naozaj záležať na grafike.

Jazyk katalógu a jeho vizuálnu podobu musíte prispôsobiť cieľovej skupine. Pravdepodobne budete inak komunikovať s profesionálmi v strojárstve a inak napríklad s učiteľmi.

VYBERTE SI NETRADIČNÝ FORMÁT ALEBO EXKLUZÍVNY PAPIER

Krásne spracovaný katalóg je vizitka, ktorú si bude chcieť pozrieť každý zákazník. V našom e-shope si môžete vybrať pre svoj katalóg dva typy väzby. Zošitová väzba V1 pre brožúry sa hodí pre menej stránkové katalógy väčšieho formátu, kde chcete zaujať veľkými fotografiami. Katalóg s touto väzbou sa dá úplne roztvoriť a texty aj obrázky sú čitateľné až do chrbta.

To môžete využiť pre dvojstránkovú grafiku a texty, ktoré sa budú zalomené z jednej stránky na druhú. Lepená väzba V2 pre brožúry sa, naopak, hodí pre viacstránkové katalógy. Je ideálna pre katalógy menšieho formátu a vlepiť sa dá až 240 strán. Vďaka tomu môžete v brožúre prezentovať všetky svoje produkty.

OBÁLKA PREDÁVA. ČO POVIETE NA POVRCHOVÉ ZUŠĽACHTENIE PRE VÄČŠÍ DOJEM?

Katalóg si môžete nechať vytlačiť s obálkou aj bez obálky. Obálku brožúry si môžete vybrať na mieru vrátane zušľachtenia ako sú parciálny lak, lamino alebo výsek. Ak si vyberiete tlač katalógu vrátane obálky, môžete mať matnú alebo lesklú verziu v rôznych gramážach.

ZAUJÍMAJÚ VÁS TRENDY V OBLASTI TLAČE KATALÓGOV? KONTAKTUJTE NÁS

Výroba katalógov nikdy nebola jednoduchšia. Ak vám však prednastavené možnosti v našom e-shope Profi.point4me nestačia, využite našu službu tlač na mieru. Pripravíme vám individuálnu ponuku presne podľa vašich potrieb vrátane netradičných formátov, iného papiera alebo špeciálnych povrchových úprav. Stačí nás len kontaktovať.

Sdílejte článek dál

Další články