Ako vytvoriť svadobné oznámenie?

Svadobné oznámenie je dôležitá súčasť plánovania svadby. Nielenže ním urobíte dobrý prvý dojem na širšiu rodinu, ale aj takýmto spôsobom oznámite, že si so svojou polovičkou chcete sľúbiť lásku. Oznámenie svadby si navyše blízki často nechávajú na pamiatku. Na jeho výbere si preto dajte naozaj záležať. Na čo si dať pozor, alebo kde ho nechať vytlačiť? Nielen to sa dozviete v našom článku.

Čo by malo obsahovať svadobné oznámenie?

Mená snúbencov, dátum, presný čas svadobného obradu a miesto konania svadby. Na tieto náležitosti by ste na oznámení určite nemali zabudnúť. Spravidla sa na jednoduché svadobné oznámenia píšu aj trvalé bydliská snúbencov a krátky text, motto alebo citát. Ak máte určenú tému či farbu svadby, môžete tieto informácie pripojiť aj na oznámenie. Rodinné svadobné oznámenia môžete doplniť pozvánkou k svadobnému stolu.

Ak máte titul, na oznámenie o svadbe ho radšej nedávajte. Ten tam skrátka nepatrí.

Netradičné svadobné oznámenie, alebo radšej jednoduchosť?

Ako bude oznámenie svadby vyzerať, je len na vás. Niektorí snúbenci preferujú luxusné svadobné oznámenia, iní majú radi jednoduchosť a ďalší zase milujú originálne svadobné oznámenia. Vybrať si môžete z rôznych materiálov. Či už túžite po matnom alebo lesklom papieri či špeciálnej povrchovej úprave, z našej vzorkovnice papierov si ľahko vyberiete.

Páči sa vám luxusné svadobné oznámenie? Radi vám ho vyrobíme, a to aj s rôznymi povrchovými úpravami. Môžete si vybrať napríklad tlač UV farbami, lakovanie, tlač na zlaté alebo strieborné lamino či embossing. Ak si nie ste istí, aký materiál si vybrať, napíšte nám na zákaznícku podporu. Poradíme vám. Nezabudnite, že rodinné svadobné oznámenie si blízki často nechávajú na pamiatku. 

Dizajn svadobného oznámenia sa môže zladiť s ďalšími prvkami, ako sú napríklad menovky na svadobnú hostinu.

Akú gramáž vybrať?

Pozvánky a svadobné oznámenia sa spravidla tlačia na papier s gramážou 300 g/m2. Taký papier je kvalitný a dostatočne pevný. Pri bežnej manipulácii tak nemusíte mať strach z pokrčenia alebo ohnutia. Pre porovnanie si predstavte, že bežný kancelársky papier má gramáž 90 g/m2.

Moderné svadobné oznámenia sa spravidla zhotovujú vo formátoch A6, A5 alebo DL. Ľahko ich vložíte aj do obálky.

Kedy rozoslať oznámenie svadby?

Oznámenie o svadbe pošlite s dostatočným predstihom a uveďte v ňom všetky podrobnosti, ktoré by hostia mali vedieť. Jednoduché svadobné oznámenie sa odosiela niekoľko mesiacov pred plánovanou svadbou. Platí, že čím skôr oznámenie pošlete, tým lepšie. Dátum svadby povedzte blízkym hneď, ako ho budete vedieť. Všetci tak budú mať dostatok času si zvolený termín vo svojom kalendári rezervovať.

Kde vytlačiť svadobné oznámenia?

Potrebujete vytlačiť svadobné oznámenia rýchlo, kvalitne a lacno? Obráťte sa na našu tlačiareň. Radi vám poradíme a zhotovíme vám tlač na mieru. Je len na vás, aký formát, materiál alebo povrchovú úpravu si na svadobnom oznámení zvolíte. Bez problémov vyhovieme vašim špecifickým požiadavkám a poradíme si aj so zložitými technickými záležitosťami. 

Nezabudnite, že tlačové dáta je dobré vždy dodávať v PDF. Budete tak mať istotu, že oznámenie svadby vytlačíme presne podľa vašich predstáv.

Sdílejte článek dál

Další články