Výroba letákov: ako prepojiť letáky s online kampaňou?

Aj keď si mnoho ľudí myslí, že letákom už odzvonilo, opak je pravdou. Letáky totiž stále patria medzi najvýznamnejšie reklamné materiály. Môžete ich využiť na propagáciu firmy či akcie. Ako vyrobiť leták, aby príjemcu hneď zaujal? A ako ho prepojiť s online kampaňou? Máme pre vás niekoľko tipov, ako na to.

SÚ LETÁKY V 21. STOROČÍ MŔTVE?

Používatelia sa na internete každý deň stretávajú s obrovským množstvom reklám, a preto sú už často proti nim imúnni. Letáky v offline svete sú skvelý spôsob, ako môžete získať potenciálnych zákazníkov. Vždy sa však snažte vytvoriť originálny leták, ktorým nalákate už na prvý pohľad.

VYUŽITE QR KÓDY NA MAXIMUM

Ak chcete leták naplno využiť, prepojte ho s online kampaňou. Výroba letáku nie je náročná a môžete naň pridať aj odkaz na webové stránky. Ešte lepšie funguje QR kód, na ktorý stačí len namieriť fotoaparát na mobile. Prostredníctvom internetového pripojenia sa potom jednoducho dostanete napríklad na web, kde získate viac informácií. QR kód sa skvele hodí pre letáky propagujúce politickú kampaň, zaujímavú kultúrnu akciu alebo výpredaj vo vašom obchode.

QR kódy sú skvelý spôsob, ako nalákať zákazníkov tam, kam potrebujete. Prepojením tlačeného letáku s online prostredím naplno využijete celý reklamný potenciál. Vďaka týmto moderným vychytávkam navyše ušetríte miesto na letáku, nebudete zákazníka zahlcovať dlhými odstavcami a, naopak, mu sprostredkujete len tie najdôležitejšie informácie.

DAJTE O SEBE VEDIEŤ

Sociálne siete sú v dnes nenahraditeľné, keď chcete efektívne komunikovať so zákazníkmi. Do tlačených materiálov preto určite pridajte odkazy na Facebook, LinkedIn alebo Instagram. Vďaka tomu sa o vašich sociálnych sieťach dozvie viac ľudí a získajú tak možnosť s vami jednoducho komunikovať.

NIELEN DETI SA CHCÚ HRAŤ. BUĎTE INTERAKTÍVNI

Už sme si povedali, že QR kódy, pomocou ktorých presmerujete príjemcu na webovú stránku, sociálne siete či vytvorenú aplikáciu, sú skvelý spôsob, ako sa odlíšiť od konkurencie a zaujať zákazníkov.

Tlač letáku však nemusí byť nudná záležitosť. Využite rôzne kupóny, stieracie losy alebo špeciálne výrezy. Vďaka tomu skvele upútate pozornosť a vaše letáčiky budú jednoducho zapamätateľné.

AKO ZISTIŤ, ČI LETÁK FUNGUJE?

Rozkľúčovať, či sa vám tlač letákov oplatí, môže byť komplikované. Ak napríklad chystáte výpredaj, môžete na leták natlačiť rôzne zľavové kódy. Pri objednávke potom zákazníci zadajú pridelený kód. A vy tak zistíte, či je leták úspešný. Následne môžete vyhodnotiť, či sa úspešnosť letáka v konkrétnych regiónoch líši, alebo či majú letáky všade podobné výsledky.

Rovnakým spôsobom môžete pracovať aj s QR kódom. Do odkazu ľahko pridáte UTM tagy a následne prehľadne uvidíte, odkiaľ ľudia na web prišli. Vďaka tejto vychytávke perfektne rozlišíte jednotlivé lokality. Zatiaľ čo jeden QR môžete použiť napríklad pre 100 kusov letákov roznesených v Bratislave, druhý QR kód zase vložíte na ďalších 100 kusov letákov v Trenčíne.

3 VECI, NA KTORÉ URČITE NEZABUDNÚŤ

Ako vytvoriť leták, ktorý prepojíte s onlinom, už viete. Nezabudnite však, že výroba reklamných tlačovín a letákov má aj iné špecifiká. Nech už tvoríte leták pre akékoľvek účely, určite nezabudnite na zaujímavý a chytľavý nadpis, stručný popis a kontaktné údaje – odkazy na web a sociálne siete, adresu, e-mail, telefón a podobne.

LETÁKOM OSLOVÍTE AJ OBYVATEĽOV V KONKRÉTNEJ ULICI

Letáky majú oproti online kampaniam jednu obrovskú výhodu – oslovíte nimi aj príjemcov, ktorí sa na internete tak často nepohybujú. Napríklad mnoho seniorov sa k dôležitým informáciám ani nedostane. Výrobu letákov preto nepodceňujte.

Pomocou letákov môžete osloviť konkrétnu ulicu alebo malú obec, čo v online kampani len tak neurobíte. Ak teda budete chcieť na akciu upozorniť konkrétnu skupinu ľudí žijúcich v určitej oblasti, letáky sú tá správna voľba.

KVALITNÁ TLAČ HRÁ PRÍM

Okrem správneho spracovania je samozrejme dôležitá aj tlač. Myslite preto hlavne na perfektné spracovanie. V Point4me vám vytlačíme letáky kvalitne a rýchlo, aby bolo všetko podľa vašich predstáv. A čo viac? Objednávku na výrobu reklamných letákov nám môžete poslať jednoducho online.

Sdílejte článek dál

Další články