6 tipov, ako na tlač vlastných kalendárov

Chystáte sa na tlač vlastného kalendára? Či už bude visieť na stene, alebo stáť na pracovnom stole, radi vám ho vytvoríme presne podľa vašich prianí. Koľko bude mať týždenný alebo mesačný kalendár strán, akú bude mať orientáciu a rozmery, alebo či je možné naň pridať firemné logo – nielen to sa dozviete v našom článku.

Stolné a nástenné kalendáre sú obľúbené doplnky do kancelárií, ale aj domácnosti. A aj keď dnes nájdete na trhu bohatú ponuku rôznych typov kalendárov, najlepšie je objednať si tlač vlastného kalendára. Na čo všetko však treba myslieť, keď pripravujete kalendár pre tlač?

Hneď na začiatku si rozmyslite, či chcete nástenný, alebo stolový kalendár. Zatiaľ čo kalendáre na stenu majú ako hlavný prvok fotografie, stolové kalendáre zase majú dostatok priestoru aj na písanie poznámok.

MÁTE PEKNÉ FOTOGRAFIE? VYBERTE SI NÁSTENNÝ KALENDÁR

Nástenný kalendár má krúžkovou väzbu, a preto ho môžete jednoducho otáčať o 360 stupňov. Vyrábame ich nastojato a aj naležato. Veľkou výhodou preto je, že nie ste obmedzení orientáciou fotografií.

Môžete si vybrať aj formát, a to A3+ alebo A4+. Rozmery kalendára nastojato vo formáte A4+ sú 215x310 mm. Ak by ste chceli kalendár orientovaný naležato, bude mať rozmer 310x215 mm.

Kalendár A3+ nastojato vyrábame v rozmere 310x440 mm. Obľúbenou verziou je kalendár naležato v rozmere 440x310 mm.

Nástenné kalendáre majú trinásť jednostranne potlačených listov a háčik na zavesenie. A aby sme zaistili, že bude mesačný kalendár odolnejší proti poškodeniu, pri výrobe ho dopĺňame pevným kartónovým chrbtom a krycím listom.

BUĎTE V OBRAZE S TÝŽDENNÝM KALENDÁROM

Druhým variantom sú stolné kalendáre, ktoré ponúkame v dvoch formátoch. Veľký týždenný kalendár vyrábame v rozmeroch 310x134 mm. Malý týždenný kalendár v rozmere 171x139 mm.

Stolové kalendáre tlačíme obojstranne na dvadsaťosem listov. A aby vám pekne držali na stole, vybavujeme ich pevným kartónovým stojančekom a krúžkovou väzbou, ktorú ponúkame v čiernom, bielom alebo striebornom vyhotovení.

PRIDAJTE FIREMNÉ LOGO, KONTAKT ALEBO ADRESU

Tlač vlastných kalendárov má jednu veľkú výhodu. Či už si necháte vyrobiť týždenný alebo mesačný kalendár, môžete si ho prispôsobiť svojim vlastným požiadavkám. A ak sa chystáte na tlač firemného kalendára, nemali by ste zabudnúť na pridanie loga, adresy alebo ďalších kontaktných údajov. Tieto údaje najčastejšie tlačíme na zadnú stranu kalendárov. Textom tak nenarušíte celkový vizuál ročného kalendára, ale zároveň zaistíte propagáciu svojej firmy.

MYSLITE NA SPRÁVNE ROZLÍŠENIE

Ak chcete, aby boli fotografie v kalendári kvalitné, nahrávajte ich v správnom rozlíšení a vo formátoch PNG, JPG alebo GIF. Aby ste mali istotu, že nebudú obrázky rozmazané, pošlite ich do tlačiarne aspoň v rozlíšení 300 DPI. Čím viac bodov alebo pixelov fotografia má, tým bude mať lepšiu kvalitu a bude ostrejšia.

ZADAJTE KALENDÁR DO VÝROBY

Fotografie v správnom rozlíšení už máte. Teraz už zostáva len zadať kalendár pre tlač. V našom objednávkovom formulári stačí vyplniť tlačové dáta:

  • formát kalendára,
  • počet strán,
  • farebnosť,
  • papier,
  • knihárske spracovanie,
  • podkladový kartón,
  • balenie,
  • a počet kusov.

Počas chvíľky tak ľahko zistíte presnú kalkuláciu a termín expedície.

VYUŽITE TLAČ NA MIERU

Ak máte špecifické požiadavky, objednajte si tlač vlastných kalendárov na mieru. Radi vám poradíme s výberom papiera, spracovaním a aj formátom. V Point4me vám vytvoríme ročný kalendár presne podľa vašich predstáv.

Sdílejte článek dál

Další články