TLAČ LETÁKOV: OPLATÍ SA V ÉRE SOCIÁLNYCH SIETÍ?

Má tlač letákov v digitálnej ére vôbec zmysel? Jasné, že áno! Poradíme vám, prečo majú letáky v stratégii vášho brandu svoje miesto, ako ich prepojiť s onlinom a kde nájdete vašu cieľovú skupinu.

SOCIÁLNE SIETE HRAJÚ PRÍM, ALE…

Sociálne siete patria najmä v posledných rokoch medzi hlavné marketingové kanály každej značky. Dennodenne vídame mnoho reklám. Spomenúť si na nejakú konkrétnu však často nevieme. Rôznymi reklamnými formátmi na sociálnych sieťach sme totiž prehltení a začíname niektoré typy banerov ignorovať. Na internete je navyše naozaj ťažké zaujať používateľov – a ešte ťažšie je udržať ich pozornosť. A práve z týchto dôvodov nie je dobré na 100 % sa spoliehať na sociálne siete a staviť na ne všetky karty. Nemuselo by sa to oplatiť.

Pri tvorbe marketingovej stratégie preto myslite na využitie viacerých typov kanálov – a to tak v online, ako aj v offline. Originálne spracovanými tlačovinami –  ako je napríklad reklamný leták – môžete ľahšie uloviť pozornosť zákazníkov.

LETÁKY BODUJÚ: PREČO SA OPLATIA?

Žijeme v uponáhľanej dobe a chceme stihnúť čo najviac. Preskakujeme od jednej činnosti k druhej, a tak je čoraz ťažšie sa zastaviť a vnímať svet okolo seba.

V určitých chvíľach sme však nútení spomaliť – pri čakaní na vlak, pri jazde v MHD, pri vyzdvihovaní detí z krúžkov alebo v čakárni u lekára. A práve tieto momenty sú ideálne príležitosti, ako zasiahnuť potenciálnych zákazníkov.

KEDY VYUŽIŤ TLAČ LETÁKOV?

  • Chystáte sezónne zľavy. 
  • Otvárate novú predajňu, kaviareň alebo iný podnik.
  • Máte skvelú ponuku pre nových alebo súčasných zákazníkov. 
  • Pripravujete zaujímavú akciu.

Udalosti, ktoré môžete týmto spôsobom promovať, je však oveľa viac.

KDE JE VAŠA CIEĽOVÁ SKUPINA?

Aj keď na sociálnych sieťach môžete cieliť na demografické údaje alebo lokalitu, na niektoré faktory skrátka nezacielite. Alebo len veľmi ťažko. A práve v takých prípadoch sú reklamné letáky skvelou príležitosťou, ako zaujať cieľovú skupinu.

Ponúkate stráženie psov v letných mesiacoch? Zaneste letáky tam, kde sa pohybujú potenciálni záujemcovia. Na cvičáky vo vašom meste, do čakární veterinárov alebo napríklad do zverimexov. Môžete sa dohodnúť aj s individuálnymi trenérmi psov a nejaké letáky im dať.

Otvárate nový krúžok pre deti? Poproste učiteľov škôlok a škôl, aby letáky rozdali v triedach, alebo na novú možnosť upozornili rodičov. Ponúkate montáž bezpečnostných dverí v panelákoch? Zaistite roznos letákov v rôznych štvrtiach v meste.

Podobných príležitostí, kedy sa vám výroba týchto reklamných formátov oplatí, je celý rad. 

AKO PREPOJIŤ ONLINE A OFFLINE KAMPAŇ? POMÔŽU VÁM QR KÓDY

QR kódy sú skvelým spojidlom, ktoré prepája dva zdanlivo rozdielne svety – online a offline. Málokto chce dnes prepisovať zložitú URL adresu webovej stránky do prehliadača. Keď však umiestnite na letáky pri tlači QR kód, môžete zákazníkov ľahko presmerovať tam, kam potrebujete. Motivujte používateľov, aby urobili to, čo chcete. Naveďte ich do objednávkového alebo rezervačného systému, nalákajte ich na sezónnu ponuku reštauácie alebo im predstavte novú kolekciu.

ORIGINÁLNE A FUNKČNÉ. QR KÓD S LOGOM A OBRÁZKOM

Prepojiť tlač letákov s onlinom nebolo nikdy jednoduchšie! Ak chcete zákazníkov ešte viac zaujať, nechajte si vytvoriť unikátny QR kód. Môžete doň umiestniť logo alebo obrázok. Vzbudíte tak ešte väčšiu zvedavosť.

Nebojte sa pracovať aj s jednoduchými a ľahko zapamätateľnými odkazmi. Môžete skúsiť oboje. Napríklad pri tlači skladaných letákov máte k dispozícii viac priestoru, a tak je dobré túto výhodu využiť na 100 %. Uvidíte, čo zaujme viac vašich zákazníkov.

KVALITNÁ TLAČ LETÁKOV – ZÁKLAD ÚSPECHU

Ak chcete, aby leták zaujal, dajte si záležať na výbere spoľahlivej tlačiarne. Nekvalitný papier, nečitateľný text a QR kód, rozmazané obrázky alebo vyblednuté farby by mohli znehodnotiť celú kampaň. Zákazníkov by ste odradili od nákupu na vašom e-shope alebo návštevy novej kaviarne. A okrem toho by ste mohli na potenciálnych klientov pôsobiť dosť nedôveryhodne. Tlač letákov lacno sa nie vždy oplatí.

MALÉ LETÁKY AJ OBROVSKÉ PLAGÁTY OBJEDNÁTE ONLINE

V tlačiarni Point4me vám radi vytlačíme letáky na rôzne účely. Máme skúsenosti s výrobou rôznych typov tlačovín a formátov – od tlače letákov A5 cez A7 alebo DL až po A3. Bez problémov vyrobíme aj letáky na mieru.

Chceme, aby výroba letákov a ďalších tlačovín bola pre našich zákazníkov čo najjednoduchšia. Ponúkame preto tlač letákov online. V našom prehľadnom konfigurátore si ľahko vyberiete počet kusov, formát, papier aj typ letáka. Počas chvíľky sa tak dozviete približnú cenu.

Po vytvorení objednávky sa už nemusíte o nič starať. Letáky vytlačíme v najlepšej kvalite a pošleme vám ich rovno domov alebo do kancelárie.

Máte špecifické požiadavky? Ozvite sa nám. Vytvoríme vám kalkuláciu tlače na mieru.

 

Sdílejte článek dál

Další články