6 TIPOV, AKO NA HRAVÉ A ORIGINÁLNE NOVOROČENKY

Chystáte sa vyrábať firemné vianočné priania? Skúste k tomu tentoraz pristúpiť kreatívne. Odlíšite sa tak od ostatných a obchodných partnerov svojou originalitou iste potešíte. Máme pre vás 6 tipov, ako vyrobiť perfektné novoročenky.

OD PAPIERA K OSOBNÉMU PRIANIU

QR kódy hýbu svetom. A to hlavne v posledných rokoch. Vďaka týmto moderným vychytávkam totiž zákazníkov či obchodných partnerov jednoducho presmerujete na akúkoľvek webovú stránku. Tak prečo to nevyužiť aj pri výrobe a tlači prianí?

Novoročenka môže mať na jednej strane krátky text a pomocou QR kódu, ktorý vložíte na druhú stranu, záujemcu nasmerujete napríklad na video s osobným odkazom. Personalizované PF prianie poteší určite viac než všeobecne formulované frázy.

TRI, DVA, JEDEN A TERAZ! ZAUJMITE DIZAJNOM

O tom, či tlačovina obdarovaného zaujme, rozhodujú doslova sekundy. Pri výrobe novoročeniek sa preto snažte odlíšiť. V opačnom prípade sa môže stať, že vaše firemné vianočné prianie skončí na kope medzi ostatnými. A to určite nechcete.

Ak vám nenapadá, ako na to, máme pre vás niekoľko tipov. Skúste vybrať luxusnejší papier či zaujímavú povrchovú úpravu. Na Vianoce sa skvele hodia zlaté či strieborné prvky.

Často sa oplatí staviť aj na neobvyklý tvar. Ak napríklad predávate slovenské vína, skúste vyrezať vianočné prianie do tvaru fľaše. Odviazať sa však môžete aj v iných odboroch. Čo tak novoročenka v tvare topánky alebo auta? Fantázii sa medze nekladú, tak na to myslite!

ZAPOJTE ZMYSLY

Obľúbený variant sú 3D priania. Táto verzia využíva rôzne vystúpené prvky, výrezy a ďalšie vychytávky.

Skvelý spôsob, ako zaujať, je vrátiť obchodných partnerov do detských čias. Ako to urobiť? Nechajte ich, nech si firemné novoročenky sami zložia. Stačí len šikovný grafik, ktorý tlačovinu navrhne tak, aby z nej po zložení vznikol napríklad vianočný stromček alebo darček.

Ak chcete, aby im originálne novoročenky slúžili celý rok, môžu si z nich vytvoriť napríklad stojan na perá alebo podstavec na vizitky.

VIANOČNÁ OZDOBA TROCHU INAK

Ako sme už spomenuli, firemné vianočné pozdravy môžete vytlačiť v ľubovoľnom tvare. Chcete darovať PF v tvare vianočnej ozdoby? Medzi najobľúbenejšie tvary patria hviezda, stromček a darček.

V takom prípade sa oplatí vybrať papier s vyššou gramážou, ktorý sa tak veľmi neohýba. Budete mať istotu, že bude na vianočnom stromčeku naozaj držať. Samozrejme, môžete využiť aj 3D tlač. Vlastnoručne zložená ozdoba poteší aj Grincha.

NIELEN DETI SA CHCÚ HRAŤ

Spôsobov, ako prebudiť v ľuďoch fantáziu, je mnoho. Okrem skladačiek môžete pri tlači novoročeniek použiť aj ďalšie vychytávky. Obľúbené sú napríklad tlačoviny doplnené stieracím poľom. Pod nimi môžu obchodní partneri či zákazníci nájsť odkaz, vianočné želanie alebo zľavový kód.

Okrem stieracích polí môžete vyrobiť aj vianočné priania s krížovkou alebo osemsmerovkou. Po rozlúštení si zákazníci či obchodní partneri prečítajú pekný odkaz.

NA ZDRAVIE!

Ak chcete k PF prianiu pridať aj niečo navyše, dobrá voľba je fľaša kvalitného vína alebo napríklad darčekové balenie čajov. Spojenie vianočného darčeka a novoročenky je skvelý nápad. Na fľašu vína môžete zavesiť napríklad kartu s prianím.

Ďalšia možnosť je tlač priania priamo na etiketu, prípadne tlač na samolepku, ktorú nalepíte napríklad na škatuľu.

TAK ŠŤASTNÉ A VESELÉ!

Už máte o tlači novoročenky jasnú predstavu? Fantastické! Tak už neostáva nič iné, než začať tvoriť vianočné prianie. Tlač si však objednajte s predstihom. Všetko tak stihnete bez stresu a navyše budete mať čas aj na prípadné úpravy. Ak ešte využijete výhody direct marketingu a pošlete novoročenku poštou, treba myslieť na včasné objednanie ešte viac.

Nie ste si istí, ako správne poslať tlačové dáta? Alebo si neviete rady s výberom typu papiera? Tak sa nám ozvite. Radi vám poradíme, aby mala tlač prianí šťastný a veselý koniec.

Sdílejte článek dál

Další články